Şirket Mobil Bankacılığı

Şirket Mobil Bankacılığı, kurumsal bankacılık ihtiyaçlarınıza cevap vermek amacıyla hazırlanmış güvenli elektronik bankacılık hizmetidir. HSBC Şirket Mobil Bankacılığı aracılığı ile en önemli online bankacılık işlemleri arasında yer alan para transferlerinizi gerçekleştirebilir, bekleyen bankacılık işlemlerinizi onaylayabilir, bakiye ve hesap bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. HSBC Şirket İnternet Bankacılığı kullanıcılarımızın kendi tercihleri ile kullanıma açabilecekleri HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamamız 7 gün / 24 saat boyunca hayatınızı kolaylaştırmak için hizmetinizdedir.

 1. 01

  Bakiye ve Hesap Detayları Sorgulama

 2. 02

  Hesap Hareketleri Sorgulama

 3. 03

  Para Transferleri

 4. 04

  Onaylar

Dilediğiniz her yerden cep telefonunuza indirerek kullanabileceğiniz HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasını kullanarak temel bankacılık işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Kullanabilir?

HSBC Şirket İnternet Bankacılığı’na kayıtlı olan ve aktif olarak kullanan tüm kullanıcılarımızın kullanabileceği uygulama yine HSBC Şirket İnternet Bankacılığı ekranları üzerinden tercihe bağlı olarak kullanıma açılıp, kapatılabilir.

Nasıl Kullanılır?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulaması iOS veya Android uyumlu mobil cihazlar ile erişilebilen bir uygulama olup App Store ve Google Play üzerinden kolaylıkla mobil cihazlara indirilebilir.

HSBC Şirket İnternet Bankacılığı üzerinden aktive edilebilen uygulamaya giriş için Şirket İnternet Bankacılığı giriş bilgileri ve Güvenli Anahtar kullanımı gereklidir.

Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasını kullanmadan önce kullanıcıların Şirket İnternet Bankacılığı Yetki & Onaylar menüsü altında yer alan Şirket Mobil Bankacılığı Ayarları sekmesini ziyaret ederek Şirket Mobil Bankacılığı kullanımlarını aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

İşlem Ücretleri?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemler Şirket İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen işlemler ile aynı şekilde ücretlendirilmektedir.

İşlem İmzalama

HSBC Şirket İnternet Bankacılığı’nda olduğu gibi HSBC Şirket Mobil Bankacılığı üzerinden yapacağınız elektronik bankacılık işlemleriniz için geliştirilen İşlem İmzalama fonksiyonu ile işlemleriniz artık daha da güvenli.

İşlem İmzalama fonksiyonu Alıcı Hesap Numarası / IBAN bilgilerine istinaden Güvenli Anahtar’ınız ile üreteceğiniz tek kullanımlık İşlem Güvenlik Kodu ile işlem detaylarınızın doğruluğunu işlemi gerçekleştirmeden önce tekrar kontrol edebilir ve işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz.

İşlem Güvenlik Kodu Nedir?

Elektronik bankacılık işlemlerinizde girmiş olduğunuz Alıcı Hesap Numarası / IBAN bilgilerine istinaden Güvenli Anahtar ile üretilen İşlem Güvenlik Kodu ile işlemlerin doğrulanması ve güvenlik kontrollerinin arttırılması sağlanmıştır. Yapılan işlem için Alıcı Kaydet fonksiyonunun kullanılması ve işlemin imzalanması sonrasında ilgili alıcıya yapılacak olan sonraki işlemlerde tekrar İşlem Güvenlik Kodu girilmesi gerekmeyecektir.

İşlem İmzalamanın Avantajları

İşlem İmzalama fonksiyonu elektronik bankacılık işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlar.

Girilen transfer işlemleri için size ait olan Güvenli Anahtar ile İşlem Güvenlik Kodu üretilmesi gerektiği için yetkisiz kişilerin işlem girmesinin önüne geçilmiş olur.

İşlemleriniz sırasında Alıcı Hesap Numarası / IBAN bilgilerinin tekrar kontrol edilmesi ve doğrulanması imkanını sunar.

İşlem İmzalama Nasıl Yapılır?

Elektronik bankacılık işlemlerinizde girmiş olduğunuz Alıcı Hesap Numarası bilgilerine istinaden Güvenli Anahtar’ınız ile oluşturulacak olan İşlem Güvenlik Kodu’nun ilgili alanlara girilmesi ile gerçekleştirilebilir. İşlemlerinizi imzalamak için Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasında belirtilen akışın takip edilmesi ve ilgili bilgilerin girilmesi gereknektedir.

İlgili diğer konular

Şirket Mobil Bankacılığı

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı nedir?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı hizmetinden kimler faydalanabilir?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasına yurtiçi ya da yurtdışında –internet bağlantısı olan- herhangi bir yerden ulaşabilir miyim?

İndirme ve Yükleme

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulaması benim mobil cihazımla uyumlu mu?

Mobil cihazında hangi versiyonun yüklü olduğunu bilmiyorum, nasıl öğrenebilirim?

Cihazımda Android/iOS işletim sistemi var ancak versiyonu güncel değil, nasıl güncelleyebilirim?

Kullandığım cihaz iOS ya da Android işletim sistemlerini desteklemiyor. HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasını kullanmak için ne yapabilirim?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasını nasıl yükleyebilirim?

Giriş

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasına giriş yapabilmem için HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı’nı kullanıyor olmam gerekiyor mu?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasına nasıl giriş yapabilirim?

İşlemler

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulaması ile hangi işlemleri yapabilirim?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı uygulamasından yeni bir para transferi yapmak için ne yapmam gerekiyor?

Para transferi yapmak istiyorum ancak sadece kayıtlı alıcılarım listeleniyor?

HSBC Şirket Mobil Bankacılığı işlem limitleri nedir?

Bize Ulaşın

0850 211 0 424

numarasından bize ulaşabilir ya da Müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz

Memnuniyetlerinizi, önerilerinizi veya şikâyetlerinizi bize iletebilirsiniz.

HSBC Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı web sitesinden ayrılıyorsunuz.

Açılacak sitenin politikaları kendi web sitemizin şart & koşullarından ve gizlilik politikasından farklıdır. Sonraki web sitesi yeni bir tarayıcı penceresi ya da sekmesinde açılacaktır.

HSBC Kurumsal Bankacılık web sitesinden ayrılıyorsunuz.

Farklı sitenin politikaları kendi web sitemizin şart ve koşullarından ve gizlilik politikasından farklıdır. Sıradaki web sitesi yeni bir tarayıcı penceresi ya da sekmesinde açılacaktır.