Şehrimizin Bir Geleceği Var

Birleşmiş Milletler Dünya Şehirler Günü’nde küresel büyümenin merkezi şehirlerimizin geleceğini kutluyoruz
Daha fazlası için

Şehrimizin Bir Geleceği Var

“Şehirlerin Çağı” olarak adlandırılabilecek bir çağı yaşıyoruz. Şehirler; finans, ticaret, sanayi ve diğer birçok sektördeki faaliyetler için küresel çapta rekabet eden merkezler haline gelerek ekonomileri besleyen stratejik bir rol üstleniyorlar.

2050 yılına kadar dünya genelinde şehirlerin nüfusuna 2 milyar insanın daha ekleneceği öngörülüyor. Önümüzdeki 30 yıl, yeni koridorlarla birbirine entegre, mobilitesi yüksek ve dijital bağlantıları olan şehirlerin devri olacak. Şehirler yenilenmiş bir küresel sistemin parçası haline gelecekler.

HSBC’nin “Şehrimizin Bir Geleceği Var” serisi Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesi’nde yer alan büyük metropollerin dinamiklerini keşfederken, zengin tarihi geçmişlerini, bugünlerini ve önümüzdeki dönemde nasıl şekilleneceklerini gözler önüne koymayı hedefliyor.

Seride; İstanbul, Dubai, Abu Dabi, Kahire ve Riyad şehirleri mercek altına alınıyor.

Şehirlerimizi Keşfediyoruz

İçinde yaşadığımız bu şehirlerin yapı taşları; bireyler, sistemler bütünü ve sermayeden oluşuyor ve işgücü, ticaret, yatırım ve turizm anlamında önemli bir koridor görevi görüyorlar. HSBC olarak, müşterilerimiz ve içinde bulunduğumuz toplum ile birlikte birer şehir sakini ve tüketici olarak veya yatırımcı, kentsel hizmet ve inovasyon sağlayıcı olarak bu dinamiklerle iç içeyiz.

“Şehrimizin Bir Geleceği Var” serisi kapsamında hazırlanan HSBC Şehir raporunda İstanbul’un geçmişini, bugününü ve geleceğini analiz ediyor ve mural sanatçısı ile yaptığımız işbirliği ile şehrimizin geleceğini sokak sanatı perspektifinden anlatıyoruz.

KOVID-19 pandemisinin oluşturduğu yeni dünya düzeninde, büyümenin ve ilerlemenin itici gücü olan şehirlerimize yatırım yapmak her zamankinden daha büyük bir önem kazanıyor.

Burada yer alan bilgi herhangi bir ürün veya hizmetin yurt içinde veya yurt dışında satın alınması veya satılmasına ilişkin bir öneri veya teşvik değildir. Herhangi bir üründe işlem yapmak istemeniz durumunda yerel Satış Yöneticinizle iletişime geçiniz.

Burada bahsedilen ürün veya hizmetlerin kullanımı sınır ötesi kısıtlamaya tabi olabilir. Burada yer verilen bilgi hiçbir şekilde bu kısıtların analiz edilmesi sonucunda bir öneri getirilmesine yönelik olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. Tüm işlemler HSBC Bank A.Ş.’nin tabi olduğu yerel düzenlemelere uyumlu ve iş uygulama standartlarına bağlı kalınarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayfada HSBC tarafından verilen bilgilerin hiçbiri, HSBC’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bankacılık hedefleri kapsamında yaptığı bir teklif anlamına gelmemekte, pazarlama faaliyeti ve satış dahil sınır ötesi bankacılık hizmeti sağlama amacıyla sunulmamaktadır.

HSBC Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı web sitesinden ayrılıyorsunuz.

Açılacak sitenin politikaları kendi web sitemizin şart & koşullarından ve gizlilik politikasından farklıdır. Sonraki web sitesi yeni bir tarayıcı penceresi ya da sekmesinde açılacaktır.

HSBC Kurumsal Bankacılık web sitesinden ayrılıyorsunuz.

Farklı sitenin politikaları kendi web sitemizin şart ve koşullarından ve gizlilik politikasından farklıdır. Sıradaki web sitesi yeni bir tarayıcı penceresi ya da sekmesinde açılacaktır.