Kurumsal İnternet Bankacılığı

Bankacılık işlemlerinizi kesintisiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz için hizmetinizdeyiz

Kurumsal İnternet Bankacılığı’nda Yenilikler

Self Servis

Şifre/Güvenli Anahtar şifrenizi unutmanız veya şifrenizin kilitlenmesi durumunda Kurumsal İnternet Bankacılığı üzerinden şifrelerinizi kolayca yeniden oluşturabilirsiniz.

Başvuru Yeni Şifre Süreci

Yeni başvuru sonrasında İnternet Bankacılığı kullanıcılarımıza ilk şifreleri SMS ile iletilecektir.

Hesap Bilgileri ve Hareketleri

Hesap bilgisi ve hesap hareketi izlemelerinizde daha detaylı ve efektif bilgiye erişebilir, işlem tipi bazında sorgulama yapabilirsiniz. Örnek: EFT ve vergi ödemeleri.

İnternet Bankacılığı kullanıcılarımız hesap hareketlerini MT940/942 gibi farklı formatlarda oluşturabilir.

E-dekont

Zengin ve çoklu dekont seçimi yaparak e-dekont içeriğinin çıktısını tek seferde alabilirsiniz.

Detaylı Onay Yapısı

İnternet Bankacılığı kullanıcılarımız gerçekleştirdikleri işlemler için farklı tutar kırılımında onay seviyeleri belirleyebilmektedir.

Hesap Bazlı Onay Yapısı

Dosya veya tekli işlemlerdeki kaynak hesap yetkisine bağlı olarak işlemleri onaylayabilir ve işlem detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Kurumsal İnternet Bankacılığı hakkında daha fazla bilgi için:

Kurumsal İnternet Bankacılığı İşlem Listesi

Kurumsal İnternet Bankacılığı'nda geçerli işlemlerin listesine ulaşmak için tıklayınız (PDF, 31KB).

İnternet Bankacılığına Giriş

Sıkça Sorulan Sorular

1. Kurumsal İnternet Bankacılığına nasıl giriş yapacağım?

Kullanıcı Kodunuzu, Kullanıcı Adı sahasına giriniz. Kullanıcı adınız büyük/küçük harfe duyarlı hale gelmiştir. Giriş yaparken lütfen buna dikkat edin. Şifrenizi, E-Parola sahasına giriniz. Şifreniz büyük/küçük harfe duyarlıdır. Giriş yaparken lütfen dikkat edin.

Sonraki ekranda Güvenli Anahtarınız ile oluşturacağınız şifrenizi girmeniz istenecektir.

2. E-parolamı unuttum/kilitledim ne yapmalıyım?

E-parolanızı hatırlamıyorsanız veya kilitlediyseniz self servis hizmetler olarak devreye aldığımız yeni uygulamamız ile yeni bir e-parola edinebilir veya kilit kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için Şifremi Unuttum linkini tıkladıktan sonra sizden istenen bilgilerin girişini yapınız. Sizden istenen bilgilerin girişinden sonra e-parolanız sistemimizde kayıtlı GSM Numaranıza yeniden gönderilecektir.

3. Güvenli Anahtarımı kilitledim ne yapmalıyım?

Güvenli Anahtarınızın şifresini hatırlamıyorsanız ve güvenli anahtarınızı 3 denemeden sonra kilitlediyseniz; Self Servis hizmetler olarak devreye aldığımız yeni uygulamamız ile güvenli anahtarınızın kilidini açabilir ve yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz.

Sırasıyla;

A - Güvenli Anahtar Kilit Açma linkini tıklayın,
B - Sizden istenen bilgilerin girişini yapın,
C - Cihazınızda görüntülenmekte olan Lock Pin kodunu ekrana girin,
D - Sistemimizde kayıtlı GSM numaranıza ileteceğimiz 6 haneli numarayı Güvenli Anahtarınıza girin,
E - Güvenli Anahtarınız yeni bir şifre oluşturmanızı ve bu şifreyi yeniden girmenizi isteyecektir.

4. Kurumsal İnternet Bankacılığından hangi işlemleri yapabiliriz?

EFT, havale ve SWIFT işlemlerinizden vergi, gümrük vergisi, SSK ve talimatlı/online fatura ödemelerinize, dosya ile gönderebileceğiniz toplu talimat işlemlerinden, döviz ve yatırım işlemlerine kadar her türlü işlemlerinizi yapabilir, çek/senet bilgilerinizi online takip edebilirsiniz. Kurumsal İnternet Bankacılığı aracılığı ile yapabileceğiniz işlemlerin tam listesini görebilmek için lütfen tıklayınız (PDF, 31KB).

5. Firma hesaplarını İnternet Bankacılığına veya kullanıcılara kapatabilir miyiz?

İsterseniz firmanızın İnternet Bankacılığına tanımlanması sırasında veya sonrasında firma hesaplarınızı, İnternet Bankacılığı kullanımına kapatabilir ve farklı opsiyonlar ile kullanıma açabilirsiniz.

Firma hesaplarınızın internet kullanımı için dört farklı opsiyon bulunmaktadır:

  • İnternet Bankacılığına Kapama: İstediğiniz firma hesaplarınızı, İnternet Bankacılığına kapatarak İnternet Bankacılığından kesinlikle izlenemeyecek şekilde tanımlatabilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığından Sadece Bakiye İzleme Yapmak Üzere Tanımlama: Belirlediğiniz firma hesapları İnternet Bankacılığına açılarak, finansal işlemlere kapatılabilir. Bu tanımlama ile bu firma hesapları ile ilgili sadece bakiye bilgilerine ulaşılabilecek ve bu tanım içeren hesapların hareketleri izlenemeyecektir.
  • İnternet Bankacılığından Bakiye ve Hesap Hareketlerini İzleme Yapmak Üzere Tanımlama: Belirlediğiniz firma hesapları İnternet Bankacılığına açılarak, finansal işlemlere kapatılabilir. Bu tanımlama ile bu firma hesaplarından bakiye izleme işlemine ek olarak, hesap bilgileri/hareketlerine erişilebilir, İnternet Bankacılığı ve şubeden yapılan işlemlerin tüm hareketleri izlenebilir.
  • İnternet Bankacılığından Tüm İşlemleri Yapmak Üzere Tanımlama: Dilerseniz istediğiniz hesapları, finansal olan ve olmayan tüm işlemleri yapmak üzere İnternet Bankacılığına açabilirsiniz.

Gerekli tanımlamalar için müşteri hizmet yetkilileriniz ile irtibata geçiniz.Burada yer alan bilgi herhangi bir ürün veya hizmetin yurt içinde veya yurt dışında satın alınması veya satılmasına ilişkin bir öneri veya teşvik değildir. Herhangi bir üründe işlem yapmak istemeniz durumunda yerel Satış Yöneticinizle iletişime geçiniz.

Burada bahsedilen ürün veya hizmetlerin kullanımı sınır ötesi kısıtlamaya tabi olabilir. Burada yer verilen bilgi hiçbir şekilde bu kısıtların analiz edilmesi sonucunda bir öneri getirilmesine yönelik olmayıp, sadece bilgi amaçlıdır. Tüm işlemler HSBC Bank A.Ş.’nin tabi olduğu yerel düzenlemelere uyumlu ve iş uygulama standartlarına bağlı kalınarak gerçekleştirilmektedir. Bu dokümanda HSBC tarafından verilen bilgilerin hiçbiri, HSBC’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bankacılık hedefleri kapsamında yaptığı bir teklif anlamına gelmemekte, pazarlama faaliyeti ve satış dahil sınır ötesi bankacılık hizmeti sağlama amacıyla sunulmamaktadır.

HSBC Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı web sitesinden ayrılıyorsunuz.

Açılacak sitenin politikaları kendi web sitemizin şart & koşullarından ve gizlilik politikasından farklıdır. Sonraki web sitesi yeni bir tarayıcı penceresi ya da sekmesinde açılacaktır.

HSBC Kurumsal Bankacılık web sitesinden ayrılıyorsunuz.

Farklı sitenin politikaları kendi web sitemizin şart ve koşullarından ve gizlilik politikasından farklıdır. Sıradaki web sitesi yeni bir tarayıcı penceresi ya da sekmesinde açılacaktır.