İşinizi siber suç riskinden koruyun

Siber Suç Nedir?

Sektörün giderek dijitalleşmesi, işlerin büyümesi açısından hayati bir rol oynamaktadır. Ancak bu durum beraberinde bazı riskler de getirmektedir.

Siber suçlar, çeşitli oltalama yöntemlerinden ve yasa dışı yollarla kötü amaçlı yazılım yüklemelerinden istifade ederek bireylerden büyük kurumlara kadar pek çok kurbanı hedef alarak gelir kaybı, itibar zedelenmesi, finansal kayıp ve veri karşılığında fidye istenmesi gibi sonuçlar doğurabilmektedir.

Suçluların büyük bölümünün teknik becerileri temel düzeyde olsa da, internetteki suç piyasasında bulunabilen sofistike araçlar sayesinde bu tip saldırılar her geçen gün artmaktadır. Hatta bazı suç gruplarının faaliyetlerini endüstriyelleştirmeye başlamasıyla birlikte siber suçlar hızla evrilmekte ve büyümektedir.

Verileri internette yayınlama ya da verilerin kullanımını engelleme gibi tehditler üzerinden yürütülen 'Ransomware' (Fidye yazılımı) saldırılarında da büyük bir artış gözlemlenmektedir. Hedef odaklı dolandırıcılık, hem bireyler hem de şirketler için artan bir masraf kalemi haline gelmektedir.

Siber suçlarla ilgili bilgi edinmenize ve internette güvende kalmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Riskleri azaltmak için Beş Temel Kural'ımızı indirebilir (PDF, 2.1MB) ya da aşağıdaki sayfalardan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Kurumsal Bankacılık şubelerimizi arayabilir veya Müşteri Temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz. Şube telefon bilgilerine aşağıdaki Şubelerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yardım lazım mı?

Bankacılık çözümlerimiz ve işinizi ilerletmeniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçin.